Nowa "ramówka"......czyli o szaleństwie, które mnie ogarnęło + kilka przykładowych grafik ;)

Obserwując mój Instagram (klik) mogliście zauważyć, że stworzyłam kilka nowych "zawartości" dla moich ramek. Odebrałam kilka wiadomości z prośbą o przesłanie wzorów i wytłumaczenie co i jak ;) W związku z tym, postanowiłam umieścić tutaj kilka z moich ulubionych grafik, większość znaleziona przypadkowo w sieci i zapisana na dysku, niektóre trochę przerobiłam.


Jeśli chodzi o sam "proces twórczy", to ja idę na łatwiznę. Otwieram sobie Word'a, wrzucam grafikę, dopasowuję rozmiar i tyle. Zazwyczaj nie chce mi się bawić przy Photoshopie, chyba, że grafika wymaga dodatkowej obróbki (tak, jak tutaj w przypadku wieży Eiffla i napisu "bonjour"). Ostatnim krokiem jest wydrukowanie naszego dzieła, i voilà! :)

Skoro wiadomo już, co i jak - pora na moje subiektywne propozycje. Jeśli o mnie chodzi, mam kilka wersji tła do ramki, gdyż drukuję w formacie A4, a rama ma większe wymiary. W roli tła genialnie sprawdza się papier do pakowania prezentów, bibuła czy kolorowy brystol. 

PS.: jeśli grafika ma szare/beżowe/itp. tło, łatwo można je usunąć nawet w Word'zie narzędziem Usuń tło :) 

 


 


  

  


Oczywiście brałam pod uwagę tylko grafiki czrno-białe, bo takie mi najbardziej odpowiadają. Jak widzicie, w sieci jest mnóstwo perełek, trzeba tylko przekopać się przez morze grafik. Dla mnie najtrudniejszą sprawą od chwili "zachcianki" do chwili zawieszenia gotowej ramy, to moment wyboru wzoru ;)2 komentarze:

  1. fajna ale fajnym pomysłem też jest wywołanie w dobrej jakości niektórych obrazków z tumblr'a jako zdjęcia i ułożenie ich w kształcie serca lub wsadzić w ramke :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczywiście, to też super wygląda, zwłaszcza na gładkiej ścianie :) Takie grafiki z sieci też można wydrukować w większym formacie, jednak to już wiąże się z jakimiś kosztami (im większa grafika, tym drożej wyjdzie). Jednak dla mnie wystarczy zwykła atramentowa drukarka, ponieważ zawartość ramek zmieniam często i takie wywoływanie nie byłoby opłacalne ;)

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz, każda uwaga jest dla mnie cenna!